13.6.2018

Dominanta východních Čech, přivítá předprázdninový díl seriálu

V letošním roce nastala malá změna s místem konání třetího dílu běžeckého seriálu Běžíme na hrad. Poslední zastávku seriálu před letními prázdninami, sobotu plnou báječného programu, společně strávíme na hradě Kunětická hora nedaleko Pardubic. Dominanta celé nížiny mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, již z daleka viditelná, jež je častokrát nazývána „Rumburakův“ hrad, přivítá účastníky seriálu již popáté. Ve východních Čechách je oblíbenou destinací filmařů a divadelníků, známá zejména z pohádky Arabela. Mimo jiné je hrad Kunětická hora každoročně dějištěm několika kulturních a společenských událostí. Konají se zde například divadelní představení pod širým nebem či hudební festival České hrady.


Centrum akce, registrace, starty jednotlivých závodů i kompletní zázemí bude v amfiteátru u parkoviště přímo pod hradem. Program opět nabídne stoprocentní sportovní i rekreační vyžití pro celou rodinu, tak jako na ostatních hradech letošního seriálu. Kousek od našeho zázemí tak můžete navštívit například malou „zoo“, hned vedle parkoviště, anebo zhruba po pěti minutách cesty Perníkovou chaloupku s muzeem perníku.


Běžecký den s cílem na Kunětické hoře  má pro vás opět připravených několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Dětské závodní tratě jsou svojí délkou rozděleny podle věku účastníků v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace  a zázemí závodu. V cíli pro všechny finišery závodu, i pro děti, budou čekat účastnické medaile!


Běžecké trasy Pětky a Patnáctky vedou okolními loukami a lehce zvlněným terénem pod dominantou Kunětické hory, která je téměř celou dobu běžcům na očích. Kratší závod měřící přesně 4,9 km, na kterém závodníci nastoupají celkem 120 výškových metrů, a to především až v závěrečné fázi závodu. Pětka je tedy spíš rovinatého charakteru, kde trat’ vede většinou po polních a lučních cestách  a je zakončena finálním výběhem na hrad. Závod na 15 km (přesně 15.150m) tzv. Patnáctka je o něco náročnější, nikoliv co se týká profilu trati, ale především z hlediska vzdálenosti. Pozitivní převýšení na trati 15 km dosáhne celkem 170m. Běžecké tratě na hradě Kunětická hora patří k těm profilově nejméně náročným tratím z celého seriálu. Pokud jde o okolní krajinu, tak její naprostou dominantou je samotný hrad Kunětická hora, stojící na jediném kopci v okolí, který běžci budou obíhat po okolních loukách a lesích. Část trati si závodníci můžou vychutnávat také scenérie kolem protékající řeky Labe. Nejnáročnějším stoupáním na obou tratích, je tedy až závěrečný 650m dlouhý výběh k bráně hradu, na kterém překonáte 50 výškových metrů.


S naším partnerem, Hypoteční bankou, jsme pro vás opět připravili soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku) tedy kromě dětských běhů, kde o délce trati rozhoduje věk účastníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá součet nejnižší. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.


Druhým rokem bude připravený i speciální závod „Čtvrtkilák v brnění“. Otázka, jak že to ve středověku ti borci vlastně dělali, když celý den trávili v brnění, běhali po bitevním poli a ještě v tom museli válčit, nezůstane nezodpovězena. Každý ze zájemců o odpověď na otázku, si to bude moci sám přímo vyzkoušet na Kunětické hoře! K obléknutí bude k dispozici zhruba 15 kilo železa, do ruky pak přijde halapartna s praporcem a finálně se změří poctivý Čtvrtkilák. I na Kunětické hoře budeme hledat ty nejrychlejší rytíře a rytířky. Dobrou zprávou je, že brnění bude jen od pasu nahoru a na hlavě opravdová středověká přilba. Překonat vítězný čas z loňského Točníku 0:46min, který nastavil Roman Šebrle, bude určitě výzvou pro nejednoho zájemce. Všem statečným rytířům a rytířkám dosavadních dvou závodů na Točníku a na Bouzově, se zdolat rekord nepovedlo.


Registrace začínají v 9:30 hod. v podhradí Kunětické hory, přímo v amfiteátru u parkoviště, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti - Pohádková cesta a pro všechny registrované pak například i soutěžní kvíz Tajemství hradu. V průběhu dne také proběhnou šermířská vystoupení. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku si bude moci vybrat mezi seriálovým tričkem nebo jedním ze čtyř sportovních šátků, vše od partnera Kilpi. Všichni registrovaní účastníci mají slevu na vstupném na hrad Kunětická hora – děti do 15 let mají vstup zcela zdarma.


Časový program Běžíme na hrad Kunětická hora:

  9:30  začínají registrace závodníků

10:00  začátek Pohádkové cesty

11:00 start Dětských závodů – 100 m

11:15  start závodu na 300 m

11:30  start závodu na 600 m

11:45  start závodu na 1200 m

12:15  vyhlášení dětských závodů

13:00 start PĚTKY

14:10   vyhlášení závodu na 5 km

14:30 start PATNÁCTKY

16:00  konec Pohádkové cesty

16:30  vyhlášení závodu na 15 km

 

Registrace předem jsou stále možné ZDE


Mediálním partnerem běžeckého seriálu je www.behej.com a síť Hit Rádia

 

Tým Běžíme na hradMartina a Pavel rozdrtili na bouzovské „Patnáctce“ konkurenci

Vítězové ženské i mužské kategorie dlouhého běhu na Bouzově si letos počínali dost suverénně. Martina Trojáková běžela o devět minut rychleji než loni, kdy byla třetí a Pavel Dvořák porazil druhého závodníka v cíli o neskutečných šest a půl minuty.

11.6.2018 Celý článek
Na Bouzově běžel Pavel Dvořák na Patnáctce pod hodinu + výsledky ze závodu

Během slunečného dne nakonec teploty stoupaly opět až k tropickým třicítkám a tak především závodníci na profilově náročných tratích Pětky a Patnáctky si užili tepla opravdu dosyta.

4.6.2018 Celý článek
Hrad Bouzov byl kdysi Búzov

Seriál Běžíme na hrad zavítá tuto sobotu 2/6 na hrad Bouzov nedaleko Olomouce, který patří k našim nejkrásnějším a nejzajímavějším hradům vůbec. Přinášíme vám proto malý výlet do jeho pestré historie.

30.5.2018 Celý článek
Vítěz z Točníku je z báječné rodiny triatlonistů a světoběžníků

„Pětku“ na hradu Točník trochu překvapivě vyhrál Vojta Horák, patnáctiletý kluk, triatlonista ze zajímavé velmi sportovní rodiny, která hodně cestuje. Lépe řečeno dokonce čas od času v cizině žije, v poslední době...

28.5.2018 Celý článek
Běháte a tím pomáháte SOS vesničkám i Michalovi. Děkujeme!

Nechceme zůstat stranou a "jen" pořádat náš seriál. Chceme, aby akce měla trošku širší rozměr a pomáhala potřebným. Proto jsme se už na začátku rozhodli, že s vaší pomocí podpoříme SOS vesničky a taky...

25.5.2018 Celý článek
Běžíme na hrad míří na Bouzov - již příští sobotu!

Po sluncem zalité letošní premiéře na hradě Točník, bude opět dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce...

22.5.2018 Celý článek
Očima účastníka - jak na sobotní závod pohlíží Milan Zach

Milan Zach se poohlíží za svojí účastí na sobotním Točníku. S rodinnou absolvovali všechny závody, jak dětské, tak Pětku a Patnáctku.

17.5.2018 Celý článek
Vítězové „Patnáctky“ chválí trasu na Točníku a krásnou přírodu

Prestižní dlouhou trať „Patnáctku“ vyhráli Michal Vokrouhlík, který zaběhl dokonce rekord a opravdu skvělý čas, a v ženách Katka Hulinová. Oba si závod pochvalovali a bez velkých problémů zvládli i nečekané horko.

16.5.2018 Celý článek
Běh na Točník: Super atmosféra, krásné počasí, skvělé výkony + výsledky ze závodu

Seriál Běžíme na hrad odstartoval v sobotu parádně na krásném hradu Točník kousek od Berouna. Běželo na 400 závodníků a celková účast (včetně běžců, účastníků Pohádkové cesty i doprovodu) dosahovala téměř 1500 lidí. Od rána bylo krásné počasí, sem tam mrak. Pak se na chvíli zatáhlo, chvilku jsme se báli bouřky, ale nakonec pršelo až hodinu po vyhlášení.

13.5.2018 Celý článek
Zážitek z báječného dne na Točníku a hromada skělých cen!

Už tento víkend - 12. 5. 2018 zboříme hradby Točníku ve Středočeském kraji! Krásy křivoklátských lesů jsou tím pravým místem pro běžecké tratě!

9.5.2018 Celý článek
Ročník 2017 zhodnotili vítězové „Patnáctky“ Jitka Sotonová a Michal Kučera

Bylo to pohodové, bez davů a v krásném prostředí, hodnotí ročník 2017 vítězové „Patnáctky“ Jitka Sotonová a Michal Kučera. Oba celkově vyhráli prestižní, delší trať seriálu Běžíme na hrad. Brali se sebou děti a někdy i prarodiče.

9.5.2018 Celý článek
Pomáháme během - SOS DĚTSKÉ VESNIČKY

I letos přispějete svým během na pomoc ohroženým dětem. Za každý odběhnutý kilometr v našem seriálu - odvedeme 1 Kč na účet SOS dětské vesničky. Během se dá i pomáhat a to nás obrovsky těší!

7.5.2018 Celý článek
Pravdivost, urputnost, víra… to se v životě hodí, říká ombudsman banky Martin Kovář

Muž, který se po těžkém úrazu nevzdal, se nakonec stal slavným českým paralympijským sportovcem a vyhrál velké medaile. Dnes sportuje dál a navíc zastává důležitou úlohu ombudsmana velké české banky.

4.5.2018 Celý článek
Originalita, rozmanitost hradů, organizace! Oceňují vítězové loňské „Pětky“ seriálu Běžíme na hrad

Celkové pořadí na trati pět kilometrů, kratší disciplíně seriálu Běžíme na hrad, loni ovládli Dita Franklová a Martin Sotona. Přinášíme s nimi krátké rozhovory, v nichž oba chválí neotřelý nápad, zajímavé prostředí pro běh...

2.5.2018 Celý článek
Velké zahájení seriálu Běžíme na hrad 2018 - v květnu na Točníku!

Na jednom z nejkrásnějších českých hradů Točníku začíná 12.5. unikátní rodinný seriál Běžíme na hrad 2018. Běhání, závodění, ale také prohlídka hradu, sprint v brnění a různé soutěže čekají na Točníku, který leží poblíž...

27.4.2018 Celý článek
Tomáš Zahálka...od bosé turistiky po bosé ultraběhy

Pravděpodobně jste o něm už slyšeli nebo ho na některém ze závodů dokonce i potkali. Proč vlastně běhá bos a poběží i letos na některý z hradů?...

18.4.2018 Celý článek
Miloš Škorpil radí..."Běž pomalu!"

Trochu jsme pro vás vyzpovídali Miloše Škorpila, jednoho z největších českých propagátorů běhu, ultramaratonce a zakladatele Běžecké školy. Jaké tipy pro vás má, se dozvíte v článku...

9.4.2018 Celý článek
Seriál Běžíme na hrad začíná v květnu na Točníku

Jeden z nejoblíbenějších a nejkrásnějších běžeckých seriálů v Česku "Běžíme na hrad" zavítá i letos k pěti atraktivním hradům naší země. Přijďte i vy! Při registraci do 12. 4. na jakýkoliv z hradů máte levnější... startovné. Zároveň se zařadíte do soutěže o tričko KILPI.

5.4.2018 Celý článek
Velikonoční proudloužený víkend je za dveřmi!

A s ním i další příležitost jít trénovat na Hrady. První termín seriálu se blíží a není čas ztrácet čas. Obujte boty, vezměte rodinu a vyjděte na procházku nebo si zaběhněte nějaký ten "kiláček". Aprílové počasí udeří, ale to nás nezastaví! Nezapomeňte, není špatného počasí, jen špatného oblečení. :)

28.3.2018 Celý článek
Registrace spuštěny! Akční startovné prodlouženo.

Registrace běží v plném proudu! Tak neváhej a registruj se za zvýhodněné startovné, jehož nabídku jsme o týden prodloužili, tentokrát do 19. 3. 2018!

15.2.2018 Celý článek
Už známe termíny pro sezónu 2018!

Letošní rok seriál Běžíme na hrad vstupuje již do 5. ročníku a má pro Vás opět připraveno 5 zastávek na kouzelných českých a moravských hradech! Tak to nepropásněte a zapište si termíny do kalendáře! Spuštění registrací můžete očekávat brzy během příštích dnů!

10.2.2018 Celý článek