10.5.2019

Kamarádi, přátelé, spoluběžci na hradech,

po zralé a složité úvaze a jednáních v posledních měsících, týdnech a dnech vás musím jménem týmu informovat, že letošní seriál Běžíme na hrad nejsme schopni zabezpečit v takové kvalitě a s takovým programem, jak jsme byli v posledních letech zvyklí. Běžíme na hrad si v podobě, jakou znáte, bere roční prázdniny. Občas je potřeba se na cestě zastavit nebo alespoň přibrzdit, trochu se zamyslet, podívat zpátky a dokázat si nastavit nové výzvy. V této situaci jsme dnes. Věřím, že za rok nebo již závěrem toho letošního roku budeme zpátky s pozitivními informacemi o seriálu Běžíme na hrad 2020.

 

Až v závěru loňského roku nám poněkud překvapivě tehdejší hlavní partner seriálu oznámil, že v dalším období seriál nepodpoří. Přes velmi složitou situaci, kdy v tomto termínu jsou vesměs již uzavřeny rozpočty u větších partnerů, jsme stále až do minulého týdne vedli jednání s jinými potenciálními partnery. Bohužel, a to především vzhledem k termínu, jsme v tom již nebyli úspěšní, většina z oslovených partnerů je připravena s námi jednat a jedná až o ročníku 2020. Nemáme tedy v tuto chvíli finanční možnosti na to seriál udržet ve standardu, který jsme v dobré víře a s jistou dávkou optimismu prezentovali a ke kterému jste se někteří již rozhodli registrovat.

 

Nicméně snad částečně dobrou zprávou pro vás může být či bude, že část organizačního týmu, např. Ondřej, Vilda, Michal, Pepa … a stejně tak i někteří z běžců, pravidelných účastníků a jejich rodin „hradních srdcařů“, se rozhodli Běžíme na hrad po dobu těchto „prázdnin“ podpořit svojí aktivitou a rádi se s vámi, kteří to cítíte stejně, na Točníku a na dalších místech setkají a užijí si běžecký den tak, jak plánovali. Během krátké doby v příštích pár dnech se vám ozvou emailem s konkrétním
návrhem programu a s dalšími detaily. Stejně tak vás všechny registrované, kteří jste již uhradili startovné, během pár dnů budeme informovat o tom, jakým způsobem budeme peníze vracet.

 

Děkuji za pochopení a držte nám palce

 

Martin Plecitý

Běžíme na hrad

Registrace jsou spuštěny a frčí ! Nabízíme vám AKČNÍ startovné.

Registrace na celý letošní seriál běží již v plném proudu! Připravili jsme pro vás časově omezenou nabídku. Tak neváhej a registruj se za zvýhodněné startovné pro první tři hradní zastávky. Stačí k tomu použít slevový kód, který můžete uplatnit při registraci, pokud ji společně s platbou stihnete do 31. 3. 2018!

27.3.2019 Celý článek
Běžecký seriál Běžíme na hrad vás zve do nové sezóny 2019

Přijďte si zaběhat, případně vezměte s sebou celou rodinu a můžete i společně dobýt hradby jednoho z pěti hradů v ČR. Běžecký seriál Běžíme na hrad letos vstoupí do dalšího ročníku, v kterém má pro Vás připraveno pět zastávek na českých a moravských hradech. Přijď si báječně zaběhat, pokořit hradby, navštívit hrad a hlavně zažít spoustu legrace s celou rodinou letos i ty!

24.2.2019 Celý článek
Mistři patnáctky vyhráli ve Veveří o parník

Pavel Dvořák a Daniela Havránková vítězové Patnáctky z Veveří

15.10.2018 Celý článek
Babí léto a skvělé běžecké časy na finálovém Veveří

Finálovou akci letošního seriálu zalilo krásné podzimní slunce. Počasí jak na objednávku, výborné běžecké časy a skvělá atmosféra udělaly báječnou tečku za letoškem. Pátý hrad v pořadí letošku určitě neudělal ostudu a více jak 500 registrovaných závodníků a návštěvníků pohádkové cesty si užilo to správné seriálové finále. Silueta hradu nad zázemím zalitým sluncem byla závěrečnému vyhlášení závodu i celého seriálu krásnou kulisou.

8.10.2018 Celý článek
Hrad Veveří. Byl tu Churchill a někde se snad skrývá velký poklad

Veveří u Brna se pyšní ojedinělou novodobou zajímavostí. Na pozvání majitele barona Mořice Arnolda De Forest-Bischoffsheim ho třikrát navštívil tehdejší britský ministr obchodu Winston Churchill. On a jeho manželka Clementine zde strávili také část své svatební cesty po Evropě v roce 1908.

3.10.2018 Celý článek
Seriál Běžíme na hrad zakončí sezónu na hradě Veveří

Seriál Běžíme na hrad finišuje již příští sobotu 6. října na hradě Veveří. Majestátný hrad, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou, přivítá běžce na trasách Pětky, Patnáctky, ale také malé závodníky na dětských tratích. Centrem závodu bude parkoviště v podhradí a program opět nabídne stoprocentní sportovní i rekreační vyžití pro celou rodinu. Máte navíc jedinečnou šanci připlout na akci parníkem, to se vám na jiné zastávce při seriálu Běžíme na hrad nepodaří. Brněnská lodní dop

2.10.2018 Celý článek
Závod jsem si užila, říká vítězka Patnáctky v Lokti, Mistryně světa Ulrike Schwalbeová

Prestižní Patnáctku na hradu Loket vyhrála skvělá německá sportovkyně Ulrike Schwalbeová z Bavorska, světová šampionka v dlouhém duatlonu. Stejně jako v mužích bylo i její vítězství suverénní. Na druhou Češku Michaelu Riegrovou naběhla tři minuty a mezi muži by byla dokonce 4.! Povídali jsme si o běhu i o tom, jak ráda sportuje v Česku.

1.10.2018 Celý článek
Vítěz „Patnáctky“ na Lokti Radek Sedněv: Už jsem běžel maraton za 3:10

25letý Radek si v září na dlouhé „Patnáctce“ kolem hradu Loket soupeře doslova povodil. Vyhrál o propastných 7 minut. Seriál Běžíme na hrad se mu líbí, jen mu teď bylo trochu líto, že neměl při závodě větší konkurenci.

30.9.2018 Celý článek
Na hradě Loket vyhráli Radek Sedněv a Ulrike Schwalbe

Předposlední letošní díl seriálu Běžíme na hrad proběhl za běžecky příjemného počasí v Karlovarském kraji na hradě Loket. Vypršelo se již v podvečer a v noci, svatý Petr tak byl nakonec k účastníkům milosrdný a vykouzlil nad Loktem dokonce i pár slunečních paprsků. Impozantní hrad nad řekou a amfiteátrem vytvořil opět báječnou kulisu velmi kvalitním sportovním výkonům.

23.9.2018 Celý článek
Jak Lochmanovi ovládli Bouzov

Rodina Lochmanů je velmi sportovní. Na Bouzově se všem dařilo, dokonce tak, že skončili na stupních vítězů. Popovídali jsme si s „hlavou“ rodiny Petrem o tom, jak to vlastně dělají.

19.9.2018 Celý článek
Loket - královský hrad jak se patří

Další zastávka seriálu Běžíme na hrad se uskuteční v sobotu 22.9. na krásném kamenném královském hradu Loket. Pojďme se trochu podívat do zajímavé historie tohoto více než 800 let starého sídla, tyčícího se na žulovém masívu nad Ohří.

17.9.2018 Celý článek
Seriál Běžíme na hrad míří na Loket

Předposlední letošní zastávkou vašeho oblíbeného seriálu Běžíme na hrad bude v sobotu 22. 9. majestátní hrad Loket ze 13. století, který si zahrál i v bondovce Casino Royal. Hrad stojící na skalním ostrohu v meandru řeky Ohře i historické město Loket budou impozantní kulisou pro běžce i jejich doprovod.

14.9.2018 Celý článek
Oblíbenou Patnáctku na Kunětické hoře ovládli Lenka s Pavlem

V našem seriálu rozhovorů přinášíme další díl, tentokrát s vítězi Patnáctky na Kunětické hoře Lenkou Janošíkovou a Pavlem Dymákem

3.7.2018 Celý článek
Větrná a upršená Kuňka letos vítala vítěze přímo na nádvoří

Letošní doposud nejchladnější, větrnou a zčásti upršenou zastávkou seriálu Běžíme na hrad byla Kunětická hora. Předchozí třicítky odvál nepříjemně chladný vítr, který řádně potrápil běžce při Pětce a Patnáctce na loukách pod hradem. Výběh na téměř jediný a snad nejvyšší kopec v širokém okolí se stal trochu zkouškou odolnosti. Vítaným „bonusem“ byl letošní doběh do cíle až na samotné nádvoří hradu, který prodloužil obě tratě o 150m a přidal dalších 15 výškových metrů.

26.6.2018 Celý článek
Dominanta východních Čech, přivítá předprázdninový díl seriálu

V letošním roce nastala malá změna s místem konání třetího dílu běžeckého seriálu Běžíme na hrad. Poslední zastávku seriálu před letními prázdninami, sobotu plnou báječného programu, společně strávíme na hradě Kunětická hora nedaleko Pardubic.

13.6.2018 Celý článek
Martina a Pavel rozdrtili na bouzovské „Patnáctce“ konkurenci

Vítězové ženské i mužské kategorie dlouhého běhu na Bouzově si letos počínali dost suverénně. Martina Trojáková běžela o devět minut rychleji než loni, kdy byla třetí a Pavel Dvořák porazil druhého závodníka v cíli o neskutečných šest a půl minuty.

11.6.2018 Celý článek
Na Bouzově běžel Pavel Dvořák na Patnáctce pod hodinu + výsledky ze závodu

Během slunečného dne nakonec teploty stoupaly opět až k tropickým třicítkám a tak především závodníci na profilově náročných tratích Pětky a Patnáctky si užili tepla opravdu dosyta.

4.6.2018 Celý článek
Hrad Bouzov byl kdysi Búzov

Seriál Běžíme na hrad zavítá tuto sobotu 2/6 na hrad Bouzov nedaleko Olomouce, který patří k našim nejkrásnějším a nejzajímavějším hradům vůbec. Přinášíme vám proto malý výlet do jeho pestré historie.

30.5.2018 Celý článek
Vítěz z Točníku je z báječné rodiny triatlonistů a světoběžníků

„Pětku“ na hradu Točník trochu překvapivě vyhrál Vojta Horák, patnáctiletý kluk, triatlonista ze zajímavé velmi sportovní rodiny, která hodně cestuje. Lépe řečeno dokonce čas od času v cizině žije, v poslední době...

28.5.2018 Celý článek
Běháte a tím pomáháte SOS vesničkám i Michalovi. Děkujeme!

Nechceme zůstat stranou a "jen" pořádat náš seriál. Chceme, aby akce měla trošku širší rozměr a pomáhala potřebným. Proto jsme se už na začátku rozhodli, že s vaší pomocí podpoříme SOS vesničky a taky...

25.5.2018 Celý článek
Běžíme na hrad míří na Bouzov - již příští sobotu!

Po sluncem zalité letošní premiéře na hradě Točník, bude opět dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce...

22.5.2018 Celý článek