Na jednotlivých hradech jsou připraveny velmi oblíbené dětské závody, a to pro děti v různých věkových kategoriích v délkách 100m, 300m, 600m a 1200 mU nás závodí  děti od 3 do 15 let, které mnohdy zažívají první závodní atmosféru, první vítězství či porážku. 

S nejmenšími dětmi, které závodí na 100 metrů, mohou běžet jako doprovod rodiče. Po doběhnutí do cíle na děti čeká hned sladká odměna a velká pochvala za zdařilý výkon. Věkové kategorie určují, v jakém závodě dítě poběží. Dětské tratě jsou přímo v zázemí závodu.

Startovné předem:   50 Kč (nejpozději měsíc před závodem je třeba provést registraci včetně úhrady)
Startovné na místě: 80 Kč

Dětské závody otevírají od 11.00 hod. závodní den a kolem poledne probíhá vyhlášení vítězů, kteří dostanou diplom, medaili a věcné ceny. 

Po doběhnutí dětských závodů se s dětmi můžete vydat na Pohádkovou cestu, užít si prohlídku hradu, vyluštit kvíz Tajemství hradu a absolvovat řadu dalších soutěží přímo v zázemí závodu! 

U nás se zabaví celá rodina! :-)

Startovní balíček: 

startovní číslo se jménem (nutná registrace a úhrada startovného nejpozději měsíc před daným závodem)
změření času
značení závodu
občerstvení na trati, v cíli a zázemí závodu
ceny a medaile pro vítěze
šatna a úschovna věcí
rodinný běh
finišerskou medaili v cíli závodů
zařazení do tomboly
slevu na vstup na hrad
hrací kartu Tajemství hradu
šermířské vystoupení
zdravotní ošetření
toalety (mobilní)
a doprovodný program pro Vaše děti
Dětské závody

Běžecké trasy vedou v okolí hradů v krásné přírodě! Tratě jsou členité, převážně vedené v terénu, na loukách a lesních cestách - kombinující ale i asfaltové úseky. Velmi citlivě volíme tratě závodů na jednotlivých hradech. Vždy si tratě sami zaběhneme a vymýšlíme, co nejatraktivnější variace běhů. Závěr závodu vede vždy k hradbám hradu, kde si "užijete" posledních pár metrů závodu - poté přijde ta nejlepší odměna, a to zdolání další výzvy a doběhnutí na samotný majestátný hrad. Po proběhnutí cílovou bránou dostanete na krk účastnickou medaili!

Pětka a Patnáctka

Na tratích Pětky a Patnáctky se vyhlašují první tři muži a ženy v celkovém pořadí a také v jednotlivých věkových kategoriích  J15 (pro Pětku); J18, AK 40, AK50, AK60 a AK70+


Startovné předem:

- nejpozději tři měsíce před závodem:       290 Kč,
- nejpozději jeden měsíc před závodem:   390 Kč,
- nejpozději týden před závodem:               450 Kč
 (nejpozději k danému datu před závodem je třeba provést registraci včetně úhrady)

Startovné na místě: 490 Kč


Rodinný běh

K Rodinnému běhu se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku) kromě dětských běhů, kde o délce trati rozhoduje věk účastníka.

Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá součet nejnižší.

Pokud dosáhnou Rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o lepším pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.

Určitě se nebojte zapojit do Rodinného běhu i člena rodiny, který si na závod zrovna úplně nevěří. Je skvělé zvládnout další výzvy a nejlépe s celou rodinou!
Běhej.com
Hitrádio
PJ Card