8.3.2017

U nás závodí celá rodina!

Běžecký seriál Běžíme na hrad je po třech letech již tradičním seriálem, který se však v řadě ohledech odlišuje od ostatních ryze běžeckých seriálových akcí. Nesází totiž zdaleka pouze na běh. Seriál je koncipován tak, aby si na své přišli běžci všech výkonnostních i věkových kategorií. Zaběhat si s námi může opravdu každý. Našich závodů se již v minulosti účastnila i řada špičkových běžců z širšího repre výběru a z jejich reakcí vyplývá, že byli spokojeni s tratěmi, které jsme pro ně připravili. Pokud nevyhledáváte doprovodný program, chcete si zaběhnout závod a jet domů, nic Vám v tom bránit nebude.

Pokud jste závodnicí či závodníkem s rodinou, kterou často necháváte doma, zatímco Vy se ženete na závod, tak potom právě náš seriál přináší skvělé řešení! Běžecký kalendář je nabitý silničními i krosovými běhy v nejrůznějších délkách, vždy ale staví před běžce s dětmi těžké dilema: mám se přihlásit a uspokojit své vlastní běžecké ambice, nebo strávím víkend s rodinou? Pokud neběhá celá rodina, není to v případě Běžíme na hrad žádným problémem. Seriál Běžíme na hrad toto dilema maže a je zcela unikátním druhem běžeckého podniku, který uspokojí celé rodiny.

Program je připraven tak, aby si báječný den užili právě i ti, kteří neběhají, ale svého rodinného závodníka jenom doprovázejí. Kromě fandění mohou využít z řady dalších možností, které logicky s lokalitami hradů souvisí a prožít tak den plný zážitků. Pokud však chcete vyrazit na závod sami, tak si přijdete také na své. Jedná se totiž o reálné běžecké závody, na kterých potkáte i velmi kvalitní závodníky.

U nás závodí už tří leté děti, a to v délkách tratí odpovídajících jejich aktuálnímu věku. Jedná se o délky 100 m, 300 m, 600 m a 1200 m. Dětské závody jsou připraveny pro děti od 3 do 15 let. Jen, co děti odběhnou svůj závod a mnohdy zažijí své první úspěch, či nezdary, tak pro ně program nekončí. Přímo v zázemí závody jsou připraveny aktivity, hry a soutěže. Připravena je i dobrodružná etapa Pohádková cesta, kterou provází pravé pohádkové bytosti v kostýmech. Pohádková cesta se skládá z 6 - 8 stanovišť v délce 1 -2 km. Na každém stanovišti na děti čeká skutečná pohádková bytost, která dětem odkrývá příběh Pohádkové cesty. Na každém stanovišti děti plní vědomostní nebo fyzický úkol – při správném splnění úkolu získá razítko do mapky. Pohádková cesta se na každém hradě liší, a to obsahem – vždy se totiž týká určité české pohádky (např. Perníková chaloupka, Červená Karkulka).

Kvíz Tajemství hradu je zábavný vědomostní kvíz - několik otázek vás nasměruje do historie, okolí i třináctých komnat jednotlivých hradů. Pokud dostatečný počet z nich správně zodpovíte, získáte tajenku a také možnost vyhrát zajímavé ceny ve slosování, které probíhá vždy během vyhlašování vítězů Pětky a Patnáctky. Kvíz Tajemství hradu nadchne každého, kdo má rád historii, soutěžní kvízy a má vervu do získání tajenky.

A na závěr si zajdete na prohlídku hradu za zlevněné vstupné a v zázemí závodu uvidíte během dne šermířské vystoupení!


Zkrátka nudit se nebudete ani vteřinu! :)


Těšíme se na Vás!


Tým Běžíme na hrad