5.4.2018

Seriál Běžíme na hrad začíná v květnu na Točníku

Jeden z nejoblíbenějších a nejkrásnějších běžeckých seriálů v Česku "Běžíme na hrad" zavítá i letos k pěti atraktivním hradům naší země. Přijďte i vy! Při registraci do 12. 4. na jakýkoliv z hradů máte levnější startovné. Zároveň se zařadíte do soutěže o tričko KILPI.


Na Točníku, Bouzově, Kunětické hoře, Lokti a Veveří a jejich okolí budou v přírodě připraveny krásné tratě 15 km, 5 km i kratší pro děti. Celé rodiny pak mohou samozřejmě i hrady navštívit a užít si zajímavý program se spoustou legrace včetně běhu v brnění. Loni si ho vyzkoušel i Roman Šebrle.

"Běžíme na hrad je ojedinělý běžecký seriál. Jeho originalita spočívá v propojení sportu – běhu, kultury, historie, aktivit pro děti, turistiky. A zaběhat si s námi může opravdu každý, běžci všech výkonnostních i věkových kategorií," říká zakladatel a organizátor seriálu Martin Plecitý. "Součástí závodního dne je bohatý doprovodný program, který ale nijak neruší ty profi běžce, kteří si přišli především zaběhat."

První závod ročníku 2018 je 12. 5. na hradu Točník, 2. 6. pokračuje seriál na Bouzově a 23. 6. na Kunětické hoře. Po prázdninové pauze se běží 22. 9. na Lokti a celé hradní dobrodružství bude završeno 6. 10. na Veveří.

Atraktivní závodní tratě jsou vedeny v krásné přírodě s impozantními výhledy, jimž dominuje samotný hrad. Běhá se po lesních a polních cestách v kombinaci s občasnými asfaltovými úseky. Profily jsou různorodé, kolem některých hradů spíše kopcovitější s větším stoupáním, zatímco jiné rovinatější. Závěrečnému stoupání a zaslouženému proběhnutí cílovou branou na hradě se však nevyhne nikdo!

Běžecké tratě zakončené u bran hradu nabízí hned několik tras na výběr. Pro dospělé a mládežníky (10 – 15 let) je připraven závod na 5 km „Pětka“, pro dospělé a juniory (16+)  závod na 15 km „Patnáctka“. Pro děti od 3 do 15 let pak běhy v různých délkách odpovídající jejich aktuálnímu věku (100, 300, 600 a 1200 metrů).

Mezitím běží doprovodný program. V době zpracovávání výsledků dětských závodů probíhá například interaktivní šermířské vystoupení, které zabaví čekající běžce na vyhlašování vítězů, ale potěší jak děti, tak i jejich rodiče.  Pro děti je připravena také Pohádková cesta a všichni si mohou zahrát zábavnou vědomostní hru v podobě kvízu Tajemství hradu.

Kdo chce, může okusit, jaké to bylo být rytířem a “zaběhnout“ si ČTVRTKILÁK v brnění.

Registrace ke všem závodům seriálu už běží v plném proudu. Můžete si zakoupit i permanentku buď na celý seriál, či si zvolit jinou kombinaci. Registrovat se můžete online zde na webových stránkách, kde naleznete i veškeré aktuální informace k jednotlivým závodům. Ti, co se registrují na jednotlivých hradech mezi 250 prvními účastníky na Pětce nebo Patnáctce, získají navíc seriálové tričko. Dále v rámci startovného každý obdrží účastnickou medaili, slevu na vstup na hrad, zařazení do tomboly, hrací kartu Tajemství hradu, lístek do úschovny, diplom ke stažení, jméno na startovním čísle a spoustu dalších dárků od partnerů seriálu. 

Během jednotlivých závodů seriálu sbírají závodníci za dosažené výsledky body, které se započítávají do celoroční soutěže. Dále ve spolupráci s partnerem Hypoteční bankou je připravena týmová soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky (jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let - rozhoduje rok, nikoliv datum narození).

Další novinky, aktuální informace či soutěže o startovné zdarma můžete průběžně sledovat na našem facebookovém profilu či na instagramu.

Registrace už frčí, tak to nepropásni a na viděnou na Točníku!

Hlavním mediálním partnerem je časopis a web běhej.com



Petr Pravda