24.5.2017

Rozhovor s vítězkou Ditou - BnH Točník 15 km

Přinášíme premiérový rozhovor letošní sezony! Vítězky BnH Točník na trati 15 km - Dita Holan, promluvila o svém  běžeckém životě a pocitech ze sobotního závodu Běžíme na hrad Točník!

Jak dlouho běháte Dito, je to vaše hlavní sportovní disciplína?

Běhám od malička, asi jsem dříve běhala než chodila. Absolvovala jsem sportovní školu běhu na lyžích v Jablonci nad Nisou a na gymnáziu se začala vážněji věnovat atletice (lyže byly moc drahé pro mé rodiče:-). Nějaký čas jsem působila v reprezentaci ČR v atletice se zaměřením na běh do vrchu a půlmaraton (tehdy pod svobodným jménem Hebelková).

Na jaký sezonní cíl se chystáte, pokud takový máte, případně jaké máte osobní běžecké cíle?

Absolutně žádné cíle nemám a na start závodu jsme se postavila po 20 letech. A to díky Vašemu projektu “ Běžíme na Hrad.” Dcera s námi byla od Mexika po Srí Lanku, ale nikdy ne na Točníku, takže mě Vaše nabídka “nakopla” k tomu, abychom poznali blízké okolí a spojili příjemné s užitečným.


Máte nějaký speciální trénink, nějakou vlastní vychytávku?

V zásadě již netrénuji, v jistém věku se jedná pouze o údržbu a zachování opotřebení materiálu. Absolutně žádný program. Nicméně denní sport považuji za svozu denní hygienu, ale nikdy nemám více než 60 min., které mohu sportu věnovat (posilovna, TRX, plavání, lyže, a v zimě pak trochu déle na skialpu nebo běžkách). Nicméně jsem sama byla velmi překvapena ze svého výkonu a domnívám se, že vždy a ve všem se především jedná o kvalitu v tréninku, jisté dispozice a předešlou trénovanost. Občas se dá asi vyjít i z podstaty věci.

Překvapilo, či zaujalo vás něco na seriálu Běžíme na hrad? 

Absolutně! Vše! Moc se mi líbí celkový koncept. Je to nádherný projekt s “intelektuálním podtextem” a to opravdu obdivuji. Program byl fajn, trasa závodu přírodou a v terénu, ostatní účastníci velmi sympatičtí, prostě, moc pěkný projekt.

V cíli vám jako první gratulovala dcera, sportujete tedy celá rodina?

No, to bohužel nikoliv:-) Dcera je baletka, sice také závodila, ale svůj výkon obrečela. No, na “primabalerínu” dobrý, že vůbec doběhla, ale sportovkyně to tedy není. Nicméně se nám den celkově velmi líbil. Absolvovali jsme prohlídku hradu, Pohádkovou cestu, chůzi na chůdách, apod., až tedy na možnosti stravování vše super!

Počítáte s účastí na některém z dalších pokračování Běžíme na hrad?

Ráda bych.  Předplatila jsem nám celý seriál závodů.

Dito, děkujeme za rozhovor :)