25.5.2017

Rozhovor s vítězem BnH Točník - Ondřejem Jadlovským

Vyzpovídali jsme pro Vás i vítěze Běžíme na hrad Točník na trati 15 km. Ondřej Jadlovský zaběhl v čase 1:03:38 a otevřel letošní časy na trati 15 km v sezoně.

Běžíme na hrad!Jak dlouho běháte Ondřeji, je to vaše hlavní sportovní disciplína?
Zúčastňuji se běžeckých závodů vlastně již od základní školy. Ano, je to moje hlavní sportovní disciplína. 

Na jaký sezonní cíl se chystáte, pokud takový máte, případně jaké máte osobní běžecké cíle?
No, můj sezónní cíl je vlastně už splněný. Dva týdny před Vaším závodem 7. 5.  jsem absolvoval Pražský Volkswagen maraton, na který jsem trénoval. Poprvé jsem běžel 42, 2 km a bylo to za 3 hod. 16 min. Mým běžeckým cílem by bylo zaběhávat půl maratony pod 1 hod. 20 minut, (aktuálně běhám 1:25) a maraton, který jsem běžel prvně, kdyby byl jednou pod 3 hodiny. Tak, to by asi byl ten můj běžecký cíl!!! :-D

Máte nějaký speciální trénink, nějakou vlastní vychytávku?
Jarní a podzimní měsíce chodím pravidelně běhat okolo Borské přehrady cca 12 km, 2x týdně, jak je lepší letní počasí tak běhám 1x týdně a další čas po práci trávím spíše na kole.

Překvapilo, či zaujalo vás něco na seriálu Běžíme na hrad?
Překvapilo mě to, že jsem vyhrál! :-D Jinak, mě překvapila pěkná trať, žádný asfalt přesto minimum nerovnosti, trať je pěkně členitá, dynamická rychle to utíká a hezky značená.

Všiml jsem si, že jste velikou část tratě běželi v čele v tandemu, kdy se vlastně závod rozhodoval?
Kdy jsem závod rozhodoval, to sám přesně nevím... :-D Prostě jsem jen na začátku nastavil tempo, které jsem držel až do cíle. 

Počítáte s účastí na některém z dalších pokračování Běžíme na hrad?
Koukal jsem na Vaše webové stránky, mimochodem velice hezké a kvalitní, časově mi vychází, že bychom se letos mohli vidět na podzim na hradu Loket!
 
Ondřeji, děkujeme za rozhovor a přejeme Vám, ať to běhá! :)