30.11.2016

Rozhovor s Michalem Kučerou , celkovým vítězem seriálu na 15km trati

Přinášíme Vám rozhovor s Michalem Kučerou - závodníkem, který startoval na všech 5hradech v seriálu Běžíme na hrad 2016 na trati 15 km. Michale, děkujeme za Vaši přízeň a nadšení do zdolávání hradeb hradů po celé České republice. Těšíme se na Vás v nadcházející sezoně BnH 2017!

Michale, prozraď nám něco o Tvoji běžecké kariéře. Věnuješ se běhání už dlouho? Popřípadě za jaký klub běháš?

Běhu se věnuji asi 7 let. Vše začalo nenápadně 2km nedělními výběhy které se postupně navyšovaly až do současných cca 700 km měsíčně. Trénuji většinou brzo ráno, a tak v době kdy většina lidí vstává, já mám již uběhnutých 20-30 km. Nejsem žádným členem běžeckého klubu, běhám za sebe a taka jsem i vlastním trenérem. Zde vidím směr mé budoucí kariéry, dát do tréningu trochu vědy a řádu a tak se posunout s výkonem o kousek dál.

Kolikátým rokem se akce BnH účastníš?

Poprvé jsem se zůčastnil v loňském roce a to běhu na hrad Veveří. Závod se mě a mé rodině velmi líbil, a tak jsme se cestou domů rozhodli absolvovat celý seriál 2016. Mimochodem pro manželku a mé 2 děti to byla závodní premiéra!

Absolvoval jsi všrech 5 dílů seriálu BnH, jaká trať se ti líbila nejvíce? Mohl bys říci, jaká trať byla pro tebe po běžecké stránce nejnáročnější?

I když 15km je pro mě trochu kratší  běžecká vzdálenost (preferuji min. 20 km), každý závod jsem si užil. Nejtěžší byl určitě poslední závod na Veveří. Prudké převýšení mě dalo opravdu zabrat.

Na jaké trati jsi zaběhl svůj nejlepší čas? Mohl by jsi říci, proč tomu tak bylo?

Myslím, že nejrychlejší závod byl na hrad Kunětická Hora, a to z důvodu nejrovinatějšího profilu tratě.

Co říkáš filozofii této běžecké rodinné akce?

Koncept celého seriálu se mě velice zamlouvá a to proto, že se opravdu zabaví celá rodina. Dokonce i neběžci si v programu najdou své. V mém případě mám každý závod spojen s celodenním rodinným výletem. Pouze škoda, že z důvodu zapojení celé rodiny do běžeckých závodů nezbývá čas na prohlídku hradu. Také bych chtěl vyzdvihnout práci celého organizačního týmu, který byl opravdu 100% a dodal závodům rodinnou atmosféru.

Plánuješ start na závodě Běžíme na hrad i příští rok?

Určitě některý závod do mého kalendáře zařadím. Jestli opět celého seriálu, to bude záležet především na rodině.

Doporučil byste akci svým známým?

Určitě ano! Zejména těm, kteří mají problém skloubit běžeckou vášeň s rodinným víkendem.