21.10.2016

POHÁROVÁ SOUTĚŽ 2016

Kromě výsledků, které jste zaběhli v jednotlivých závodech, jsme vyhlašovali i vítěze v rámci celého seriálu Běžíme na hrad! Vyhlašovali jsme Pětku a Patnáctku v celkovém pořadí žen a mužů, zároveň pořadí v jednotlivých věkových kategoriích (J18, AK40, AK50 a AK60+) Podívejte se, jak jste obstáli v Pohárové soutěži Běžíme na hrad 2016!  

Pravidla Pohárové soutěže

Rozhodujícím kritériem pro určení pořadí je vyšší celkový součet bodů získaných závodníkem ze všech, nejvýše pěti, absolvovaných závodů. Body se vypočítávají zvlášť pro kategorie mužů a žen, podle následujícího systému, který zohledňuje časovou ztrátu na vítěze daného závodu.
 
Vítěz každého závodu (muž i žena) získává 1000 bodů. Každý další závodník dostane o tolik bodů méně než 1000, kolik činí jeho ztráta na vítěze vyjádřená v tisícinách (promilích) z času vítěze. Toto platí pro všechny, kteří mají ztrátu na vítěze nižší než 999 tisícin času vítěze, tj. čas rychlejší než dvojnásobek času vítěze. Všichni další - pomalejší, obdrží vždy alespoň 1 bod. Body jsou zaukrouhleny na celočíselnou hodnotu.