20.9.2017

Je pro Vás hrad Loket “příliš daleko”? Máme pro Vás řešení!

Poslední díl seriálu Běžíme na hrad Loket se nezadržitelně blíží - celá závodní sezona opravdu utekla a nás čeká VELKÉ FINÁLE CELÉHO SERIÁLU. Na hradě Loket budeme vyhlašovat celkové vítěze za celý seriál! Běžíme na hrad Loket nabízí nádherný pohled na majestátní hrad Loket, který lemuje řeka Ohře. Dalo by se říci, že právě tento díl seriálu patří k těm nejmalebnějším. Avšak je poměrně z ruky, jak někteří běžci smutně poznamenali na účet našeho seriálu.

Proto jsme pro Vás připravili horké tipy na super výlety - spojte závody v Lokti s návštěvou zajímavých míst v jeho okolí a pojměte tento závod za výlet s řadou poznáním a dobrodružstvím!

NAŠE TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ HRADU LOKET:

Národní přírodní rezervace SOOS

NPR SOOS nedaleko Františkových Lázní (někdy také SOOS-Hájek) patří mezi nejvýznamější přírodní rezervace v Česku. Na ploše 221 hektarů můžete obdivovat rozsáhlá rašeliniště a minerální slatiniště. Typické pro přírodní rezvaci SOOS jsou bublající bahenní sopky, tzv. mofety. Oblast SOOS byla vyhlášena rezervací již v roce 1964. ZKRÁTKA ZÁŽITEK! PODÍVEJTE SE NA VIDEO: https://youtu.be/P-zzh7AwRbMzámeček Kladská
Necelých 9 km severně od Mariánských Lázní se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku, rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Lidé si mohou prohlédnout i sousední Kyselé jezero s jedním z nejkyselejších povodí v Evropě a park s hrobkou zakladatele zdejšího loveckého zámečku, se stylovými stavbami a arboretem.
Bečov – strážce pokladu

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.


Park Boheminium
Unikátní podívanou skýtá návštěvníkům miniaturpark Boheminium v Mariánských lázních. Do přírodní scenerie je zde citlivě zasazeno na šest desítek dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek z celé České republiky. Obdivovat krásy hradu Karlštejn, technickou pozoruhodnost Ještědu nebo nejpohádkovější zámek v Česku na jednom místě? V parku Boheminium ano! Hrady a zámky z celých Čech a Moravy, to jsou miniatury Mariánské Lázně. Jedinečná atrakce vás čeká na vrchu Krakonoš, který se tyčí přímo nad Mariánskými Lázněmi – místem zážitků a inspirace. Více na http://www.boheminium.cz/