15.5.2017

BĚŽÍME NA HRAD TOČNÍK JIŽ V SOBOTU 20. 5. 2017!

Seriál Běžíme na hrad startuje na Točníku!

Běžecký krosový seriál Běžíme na hrad
vstoupí do 4. ročníku v sobotu 20. května na hradě Točník, který leží poblíž dálnice D5 mezi Prahou a Plzní. Běžecký den s cílem na hradě Točníku má pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Velmi oblíbené dětské závody čekají na vaše ratolesti, děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů. Běžecké trasy Pětky a Patnáctky vedou krásnou přírodou v okolí hradu Točník s báječnými výhledy na oblast Brdských lesů, nebo se siluetou hradu na horizontu. Trať je zvlněná, převážně vedená v terénu na loukách a lesních cestách. Cíl závodu je před hlavní vstupní bránou hradu Točník. Všichni závodníci po doběhnutí do cíle Pětky a Patnáctky dostanou na krk medaili!Jsme rádi, že jezdíte na závody s celou svojí rodinou, a proto jsme ve spolupráci s naším partnerem, Hypoteční bankou, pro vás připravili soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození).

Máme rádi novinky, a proto jsme pro Vás připravili novou středověkou běžeckou trať - Čtvrtkilák v brnění. Máte se opravdu na co těšit! Dále jsme začali spolupracovat SOS dětské vesničky, což je jedna z nejvýznamnějších neziskových organizací zabývající se dlouhodobou přímou pomocí ohroženým dětem. Svou samotnou účastí přispěte na konto dětských vesniček – každým uběhnutým kilometrem přispějete 1 Kč.

Prvních 250 registrovaných závodníků na BnH Točník obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI. Celkový servis pro závodníky jsme v letšoním roce trošku "vytunili"!


Přímo v zázemí závodu budou připraveny hry a soutěže pro Vaše děti. Během dne shlédnete dvě šermířská vystoupení a připravena bude oblíbená Pohádková cesta, která vtáhne děti do pohádky O třech Veverkách! Pohádková cesta je dobrodružná výprava dlouhá zhruba 2 km, na které potkáte 15 pohádkových bytosní. Na 8 stanovištích děti plní vědomostní, a nebo fyzické úkoly - za správné splnění získají razítko do Kouzelné mapky, kterou obdržíte na registraci.

Hrad Točník je domovem pro řadu zvířat - těšit se můžete na medvědy, prase, králíky, psy, kočky, ovce, kozy a další zvířátka přímo v okolí hradu! :)