22.5.2018

Běžíme na hrad míří na Bouzov - již příští sobotu!

Po sluncem zalité letošní premiéře na hradě Točník, bude opět dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V sobotu 2. června na hrad nebudou létat ševci, ale běžci s jejich dětmi. Registrovaní účastníci mohou mimo jiné využít i zlevněného vstupu na atraktivní hrad. Hrad Bouzov leží v Olomouckém kraji mezi krajskou metropolí Olomouc a městem Mohelnice.

Běžecký den s cílem na hradě Bouzov má pro vás připraveno několik tras na výběr; závodní Pětku, která však na Bouzově vzhledem k charakteru tratě měří 6,040m a Patnáctku, která je opravdu přesnými 15 km. Běžecké trasy Pětky a Patnáctky vedou krásnými zalesněnými kopci s řadou stoupání v okolí pohádkového hradu Bouzov. Především na trati Patnáctky si užijete i skvělé výhledy na hrad vystupující na horizontu. Tratě jsou velmi atraktivní, členité, převážně vedené v terénu, na loukách a lesních cestách, kombinující ale i svižné asfaltové úseky. Patnáctka s celkem 360 nastoupenými metry opravdu prověří běžeckou kvalitu. Na Pětce vás čeká 160m stoupání. Profily obou tratí nabízí tedy jak běhavé - tempařské úseky, tak i táhlá stoupání.
Zázemí a cíl závodu jsou situovány do nádherného parku přímo před hradem. 

Velmi oblíbené dětské závody čekají na vaše děti ve všech možných věkových kategoriích. Děti budou závodit, rozděleny podle věku, na tratích v délkách 100; 300; 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, tedy v nádherném a rozsáhlém parku, který obklopuje hrad. 

Registrace začínají v 9:30 hod. v parku hradu Bouzov, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti - Pohádková cesta a pro všechny registrované pak například i soutěžní kvíz Tajemství hradu. V průběhu dne také proběhne šermířský program, do kterého se dobrovolníci budou moci zapojit. :)


Časový program Běžíme na hrad Bouzov:

  9:30  začínají registrace závodníků

10:00  začátek Pohádkové cesty

11:00 start Dětských závodů – 100 m

11:15  start závodu na 300 m

11:30  start závodu na 600 m

11:45  start závodu na 1200 m

Po doběhnutí všech kategorií vyhlášení dětských závodů (cca 12:30)

13:00 start PĚTKY

Vyhlášení závodu na 5 km (cca 14:10)

14:30 start PATNÁCTKY

16:00  konec Pohádkové cesty

16:30  vyhlášení závodu na 15 kmPro výletníky srdcem i duší, kteří nepojedou pouze na Běžíme na hrad, je Olomoucký kraj cestovatelským rájem. Pokud se zdržíte déle, můžete také navštívit například Mladečské jeskyně, Javoříčské jeskyně nebo zkamenělý zámek (pozůstatky hradu Špránek) nedaleko hradu Bouzov. Registrace jsou v plném proudu, tak neváhejte a registrujte se online zde
Těšíme se na vás, za 10 dní na hradě Bouzov!


Tým Běžíme na hrad